anadolu sigortaAnadolu hayat emeklilik

Konut Sigortasında da Fark Yaratıyoruz...

Anadolu sigorta her konuda olduğu gibi KONUT PAKET SİGORTASINDA DA fark yaratıyor. Anadolu Sigorta ile kaybetmek yok...

Konut Paket Poliçemizin Fark Yaratan Yönlerini Biliyor musunuz?

Değerli Sigortalılarımız,

Konut Paket Sigortası ürünümüzün avantajlı yönlerini, karar vermenizde yardımcı olmak amacıyla sektördeki diğer şirketler ile mukayese ederek hatırlatmak istedik…

Saygılarımızla,

İzolasyon Yetersizliği

Diğer Şirketlerin yıllık 500 TL limit ile verdiği bu teminat, Şirketimizce "limitsiz" olarak verilmektedir.

Elektronik Cihaz

Eşya bedelinin %10'u olarak belirlenen limit ile teminata dahildir. Bu limit, diğer şirketlerin verdiği gibi yıllık toplam bir limit olmayıp, her bir hasarda çalışmakta ve eksik sigorta uygulanmamaktadır.
Üstelik diğer şirketler 5 yaşına kadar olan cihazlara teminat verirken, 10 yaşına kadar olan cihazlar teminat altına alınmaktadır.

Kazaen Kırılma

Diğer şirketlerin kazaen kırılma adı altında verdiği bu teminat sadece elektronik cihazların kazaen kırılmasını içermekte olup, Anadolu Sigorta tarafından Elektronik Cihaz Sigortası ile birlikte teminata dahil edilmektedir.

Makine Kırılması

Bu teminat ile konutta bulunan jeneratör, transformatör, kazan dairesi ekipmanları ile havuz tesisatı, “Makine Kırılması Sigortası Genel Şartları” çerçevesinde ve bina bedelinin %10’una kadar limit ile teminat altına alınır. Bu limit, diğer şirketlerin verdiği gibi yıllık toplam bir limit olmayıp, her bir hasarda çalışmakta ve eksik sigorta uygulanmamaktadır.
Üstelik 10 yaşına kadar olan cihazlar da teminat kapsamındadır.

Konut Mini Onarım

Şimdilik sadece İstanbul il sınırları dâhilinde primsiz olarak sunulmaktadır. Mobilya Mini Hasar Onarımı, Sert Zemin Onarımı, Döşeme ve Halı Onarımı, Leke Çıkarma ve Su Hasarları Acil Müdahalesi ve Kurutma Restorasyonu hizmetlerini sağlamaktadır.

Yakıt Sızması

Sabit ısıtma tesisatlarında meydana gelebilecek yakıt sızmalarının sigortalı kıymetlere verebileceği doğrudan zararları kapsam altına alan yakıt sızması teminatı; diğer şirketler tarafından 500 TL limit ile verilmekte iken, Şirketimizce toplam sigorta bedelinin %5'ine kadar verilmekte olup; zayi olan yakıt teminat haricidir.

Kapkaç

Aile sigortası kapsamında belirtilen kişisel eşya sigorta bedeline, nakit para ve kıymetli evrak bedelinin %10'unun eklenmesi ile hesaplanan limitle, sektördeki en geniş kapkaç teminatı sağlanmaktadır. Diğer şirketlerde 250 TL limit ile verilmektedir.

Kıymetli Eşya Liste Girişi

Kıymetli eşya kapsamında yer alan sigortalı kıymetlere ilişkin hazırlanacak listelerde, söz konusu eşya gruplarının her biri için, belirtilen grupta yer alan eşyaların sadece toplam sigorta bedelinin belirtilmesi yeterli olup, bu eşyaların eşya bazında ayrıca dökümünün yapılması gerekmemektedir.

Medline

Diğer şirketler bu teminatın sadece bir kısmını asistans hizmet kapsamında verirken, Şirketimiz tarafından kapsamlı bir sağlık hizmeti olarak verilmektedir. Bu hizmet kapsamında; kara ambulansına ilave olarak hava ve deniz ambulansı sağlanmaktadır. Ambulans sadece sağlık kuruluşlarına sevk eden bir araç olmayıp, devamlı hizmet (tam gün) vermek üzere, yoğun bakım donanımlı, en gelişmiş haberleşme teknolojisi ile donatılmış ve gereken durumlarda acil müdahale yapabilecek hekim, anestezi teknisyeninden oluşan bir ekip bulundurmaktadır. Bu hizmetten sigortalı kişi ile aynı konutta yaşayan aile bireyleri 7/24 adres kısıtı olmadan yararlanabilmektedir. Örneğin; dışarıda alışveriş yaparken bile rahatsızlanıldığında bu hizmetten yararlanılabilmektedir. Üstelik, sigortalı konutta bulunan misafirler de, konutta bulundukları süre zarfında bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Anadolu Hizmet

Sektördeki en kapsamlı asistans hizmet Şirketimiz tarafından sunulmaktadır. Örnek olarak; diğer şirketler tarafından sadece konutun oturulamaz hale gelmesi nedeniyle sağlanan otel hizmeti, Şirketimiz tarafından hırsızlık hasarlarında da sağlanmaktadır.

Duyuru

Değerli Sigortalımız,

"Trafik Poliçelerinde Prim İadelerine İlişkin Genelge" ye bağlı olarak mevzuat kapsamında prim iadesine hak kazanan sigortalılarımızın prim iadeleri SBM aracılığı ile tespit edilen banka hesaplarına yapılmıştır.

Sigortalıların prim iadeleri ile ilgili sorgulama yapabilmesi ve iade tutarları ile ilgili bilgi alabilmesi için SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) web sayfasına "sorgulama alanı" eklenmiştir. Sorgulama için www.sbm.org.tr adresine girilerek açılan ekranda "Trafik Prim İade Sorgulama Sayfasına Gidiniz" butonuna tıklanması ve sonrasında istenilen bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır.

Prim iadesine hak kazanılabilmesi için aşağıdaki şartların oluşmuş olması gerekmektedir;

. 19 Haziran 2014 - 30 Eylül 2015 tarihleri arasında Trafik Poliçesi yaptırılmış,

. Geçmiş poliçesinden gelen hasarsızlık indirim hakkı olduğu halde, bu poliçesi indirimsiz (4.basamak) düzenlenmiş,

. Sadece Bireysel Sigortalılar (Tüzel olmayan) için.

BAHSE KONU PRİM İADELERİ İÇİN ACENTELERİN HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMA YETKİLERİ YOKTUR.

Konuyu bilgilerinize sunarız. 19.08.2016

Saygılarımızla,

Olimpos Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.

Kaskoda Son Model İndirimi Veriyoruz.

“Son Model İndirimi” uygulamasına başladık.

Yazının Devamı

KASKODA FARK YARATIYORUZ

İŞTE DİĞER ŞİRKETLERDEN FARKLARIMIZ...

Yazının Devamı

Trafikte, Sadece Trafik Sigortası Yaptırmak Koruma için Yetmez…

Anadolu Sigorta, tüm araç sahiplerini kasko sigortası yaptırmaya çağırıyor…

Yazının Devamı

Konut Sigortasında da Fark Yaratıyoruz...

Anadolu sigorta her konuda olduğu gibi KONUT PAKET SİGORTASINDA DA fark yaratıyor. Anadolu Sigorta ile kaybetmek yok...

Yazının Devamı

Eczane Paket Sigortası