anadolu sigortaAnadolu hayat emeklilik

Trafikte, Sadece Trafik Sigortası Yaptırmak Koruma için Yetmez…

Anadolu Sigorta, tüm araç sahiplerini kasko sigortası yaptırmaya çağırıyor…

Zorunlu olarak yapılan trafik sigortası her alanda koruma yeterli koruma sağlamıyor. Birleşik Kasko ürünümüzle Anadolu Sigorta tüm risklere karşı size güvence sağlıyor.

Araç sahipleri, zorunlu trafik sigortasının yanında kasko sigortalarını da ihmal etmemeli. Neden mi?

“Trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki temel fark bu iki sigortanın amacıyla ilgili. Trafik sigortası üçüncü kişilere verilecek zararları karşılarken, kasko sigortasında üçüncü kişilere verilecek zararlar ile birlikte sigorta yaptırılan aracın ve içindekilerin uğrayacağı zararlar da teminat altına alınır.

Bir başka ifadeyle, bir kaza durumunda sürücü kendi arabasında oluşacak zararı, trafik sigortasından karşılayamaz. Bu amaçla mutlaka kasko sigortası yaptırması gerekir. Ayrıca şunu da söylemek gerekir ki zorunlu trafik sigortasında araç türüne bağlı olarak–bedensel veya fiziksel hasara göre- farklı üst limitlerle teminat sağlanmaktadır. Dolayısıyla gerçekleşen zarar eğer bu üst limitleri aşıyorsa, aşan kısım da, yine zarara neden olan araç işleteninin sorumluluğundadır.”

Bu bakımdan trafik sigortası yaptırmamak, araç sahipleri için bir seçenek olmamalı. Trafiğe çıkan her aracın öncelikle zorunlu olarak trafik sigortası, ayrıca isteğe bağlı olarak da kasko sigortası sahibi olması gerekir.

Tüketiciler sigorta yaptırırken sadece poliçe primlerine bakmamalıdırlar. Poliçede verilen teminatların limit ve kapsamlarının ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı, aslında prim tutarından çok daha önemlidir. Anadolu Sigorta olarak sigortalılarımıza sektördeki en geniş teminatları en uygun fiyatlarla vermeye gayret ediyoruz. Tüketiciler nasıl ki bir mobilya veya elbise alırken sadece fiyata bakmıyorsa, kasko satın alırken de kaliteye dikkat etmeliler. Aksi takdirde ucuz zannedilerek satın alınan sigorta, bir zarar durumunda tüketiciye çok daha pahalıya gelecektir.

Anadolu Sigorta’nın “Birleşik Kasko Sigortası” ürünü, tek bir poliçe ile araç için ihtiyaç duyulabilecek tüm sigorta teminatlarını bir seferde ve benzersiz avantajlarla karşılıyor. Maksimum Trafik Sigortası’nda bahsi geçen teminatların tümünü, çok daha geniş kapsamlı ve yüksek limitlerle sağlayan Birleşik Kasko Sigortası ürününde; son model aracın, kaskonun ilk bir yıllık sigorta süresi içerisinde çalınması ya da tamamen kullanılamaz hale gelmesi halinde aynısı ile değiştiren “Eskisi Yerine Yenisi” teminatı özellikle dikkat çekiyor. Ayrıca üründe yer alan Artan Mali Sorumluluk Sigortası teminatı “limitsiz” seçeneği ile tercih edildiğinde, üçüncü kişilere verilen zararın tutarı ne olursa olsun, tümü sigorta kapsamı içine alınıyor.

Sürücülerin hassas oldukları hasarsızlık indirimi konusunda da sigortalıların lehine uygulamalar getiren Birleşik Kasko Sigortası ürününde, sigorta süresi içerisinde cam kırılması hasarlarında, anlaşmalı cam servisleri dahilinde gerçekleştirilen bir cam hasarı hasarsızlık indirimini etkilemiyor. Yüzde 65’e varan hasarsızlık indirimi oranlarının küçük hasarlarda etkilenmemesine ek olarak, büyük hasarlarda da sigortalılar tarafından talep edildiği takdirde hasarsızlık indirimi korunuyor.

Anadolu Sigorta’nın tüm ürünleriyle ilgili detaylı bilgi www.anadolusigorta.com.tr adresinden alınabilir.

Duyuru

Değerli Sigortalımız,

"Trafik Poliçelerinde Prim İadelerine İlişkin Genelge" ye bağlı olarak mevzuat kapsamında prim iadesine hak kazanan sigortalılarımızın prim iadeleri SBM aracılığı ile tespit edilen banka hesaplarına yapılmıştır.

Sigortalıların prim iadeleri ile ilgili sorgulama yapabilmesi ve iade tutarları ile ilgili bilgi alabilmesi için SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) web sayfasına "sorgulama alanı" eklenmiştir. Sorgulama için www.sbm.org.tr adresine girilerek açılan ekranda "Trafik Prim İade Sorgulama Sayfasına Gidiniz" butonuna tıklanması ve sonrasında istenilen bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır.

Prim iadesine hak kazanılabilmesi için aşağıdaki şartların oluşmuş olması gerekmektedir;

. 19 Haziran 2014 - 30 Eylül 2015 tarihleri arasında Trafik Poliçesi yaptırılmış,

. Geçmiş poliçesinden gelen hasarsızlık indirim hakkı olduğu halde, bu poliçesi indirimsiz (4.basamak) düzenlenmiş,

. Sadece Bireysel Sigortalılar (Tüzel olmayan) için.

BAHSE KONU PRİM İADELERİ İÇİN ACENTELERİN HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMA YETKİLERİ YOKTUR.

Konuyu bilgilerinize sunarız. 19.08.2016

Saygılarımızla,

Olimpos Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.

Kaskoda Son Model İndirimi Veriyoruz.

“Son Model İndirimi” uygulamasına başladık.

Yazının Devamı

KASKODA FARK YARATIYORUZ

İŞTE DİĞER ŞİRKETLERDEN FARKLARIMIZ...

Yazının Devamı

Trafikte, Sadece Trafik Sigortası Yaptırmak Koruma için Yetmez…

Anadolu Sigorta, tüm araç sahiplerini kasko sigortası yaptırmaya çağırıyor…

Yazının Devamı

Konut Sigortasında da Fark Yaratıyoruz...

Anadolu sigorta her konuda olduğu gibi KONUT PAKET SİGORTASINDA DA fark yaratıyor. Anadolu Sigorta ile kaybetmek yok...

Yazının Devamı

Eczane Paket Sigortası