anadolu sigortaAnadolu hayat emeklilik

Sağlık Sigortası

Sigorta yılı içerisinde geçirdiğiniz kaza, hastalık veya doğum neticesinde yatarak veya ayakta yaptırdığınız tedavilerinize ait masrafları yurtiçinde veya yurtdışında poliçenizin limitleri dahilinde karşılatabilirsiniz.

Anadolu Sigorta sağlık ürünleri 7 ayrı paketten oluşmaktadır.

Sağlık sigortası teklifi almak ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...

Paketlerin içeriği için lütfen tıklayınız...

Sağlık sigortası anlaşmalı kurum,doktor ve eczaneler için tıklayınız...

SAĞLIK SİGORTASINDA DA FARKLIYIZ

Anadolu Sigortanın Sağlık Sigortası branşına yönelik Sektörde avantaj ve farklılık yaratan uygulama ve özellikleriyle sigortalılarının hizmetinde…

 • Türkiye genelinde 67 ile yayılmış, 3000’in üzerinde sağlık kurumundan (hastane, tıp merkezi, laboratuar, eczane, görüntüleme merkezi, doktor) oluşan yaygın bir anlaşmalı kurum ağımız bulunmaktadır.
 • Kanser, kalp, hipertansiyon ve şeker hastalıkları gibi tedavi giderleri yüksek hastalıklarda bekleme süresi uygulanmamaktadır. Üstelik bu hastalıklar için çok yüksek tutarda tazminat ödeneceği bilinmesine rağmen sigortalılarımızın poliçeleri çok uygun bir primle yenilenmektedir.
 • Türkiye’de ilk ve tek olarak, bireysel poliçe kapsamında doğum giderleri ödenen bebeklerin kuvöz masrafları ayrıca yüksek bir limit verilerek karşılanmaktadır.
 • Bireysel poliçe kapsamında doğum giderleri ödenen bebeklerin doğuştan gelen hastalıklarına ait tedavi giderleri karşılanmaktadır.
 • Türk Sigorta Sektöründe ilk olarak, bütün ürünlerimizde geçerli olmak üzere 18 yaşın altındaki çocuklar koşulsuz olarak hayat boyu yenileme garantisi verilerek tek başlarına sigortalanmaktadır. (18 yaşın altındaki tüm çocukların sigortalanması gerekmektedir.)
 • Ayakta tedavi teminatlarına sahip sigortalılarımıza yılda bir kez check-up yaptırma fırsatı sunulmaktadır.
 • Ayakta tedavi teminatını kapsayan paketlerde, 0-6 yaş arasındaki çocukların rutin doktor muayeneleri ve tüm koruyucu aşıları ile yetişkinlerin grip, kuduz, tetanos aşılarına ait giderler Şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.
 • Ayakta tedavi teminatlarına sahip bayan sigortalılarımızın kontrol amaçlı yaptırdıkları jinekolojik muayene ve smear testlerine ait giderler, yılda bir defaya mahsus karşılanmaktadır.
 • Tüm ürünlerimizde geçerli olmak üzere; özel anlaşma yaptığımız sağlık kuruluşlarında 40 ve üstü yaşlardaki bayan sigortalılarımızın kontrol amaçlı yaptırdıkları mamografi ve meme ultrasonografisi ile 40 ve üstü yaşlardaki erkek sigortalılarımızın yaptırdıkları Prostat Specific Antijen (PSA) tetkiklerine ait giderler yılda bir kez %100’lü olarak karşılanmaktadır.
 • Şirketimizde bireysel sağlık sigortası kapsamında kesintisiz olarak en az 4 sene sigortalı olan sigortalılarımıza, 5. senelerinden itibaren, Şirketimizde bireysel olarak sigortalandıkları tarihten sonra ortaya çıkan doğuştan gelen hastalıklara ait giderler Şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.
 • Yurtdışı tedavi teminatı olan ürünlerimizde geçerli olmak üzere, yurtdışında yapılan tedaviler için; ilgili rahatsızlığın Türkiye’de tedavisi olup olmadığına bakılmaksızın, poliçede belirtilen limit ve ödeme oranları dahilinde sigortalılarımızın sağlık giderleri karşılanmakta, sigortalılarımızın yurt dışında kalış süresi için herhangi bir gün sınırlaması uygulanmamaktadır.

Duyuru

Değerli Sigortalımız,

"Trafik Poliçelerinde Prim İadelerine İlişkin Genelge" ye bağlı olarak mevzuat kapsamında prim iadesine hak kazanan sigortalılarımızın prim iadeleri SBM aracılığı ile tespit edilen banka hesaplarına yapılmıştır.

Sigortalıların prim iadeleri ile ilgili sorgulama yapabilmesi ve iade tutarları ile ilgili bilgi alabilmesi için SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) web sayfasına "sorgulama alanı" eklenmiştir. Sorgulama için www.sbm.org.tr adresine girilerek açılan ekranda "Trafik Prim İade Sorgulama Sayfasına Gidiniz" butonuna tıklanması ve sonrasında istenilen bilgilerin girilmesi yeterli olacaktır.

Prim iadesine hak kazanılabilmesi için aşağıdaki şartların oluşmuş olması gerekmektedir;

. 19 Haziran 2014 - 30 Eylül 2015 tarihleri arasında Trafik Poliçesi yaptırılmış,

. Geçmiş poliçesinden gelen hasarsızlık indirim hakkı olduğu halde, bu poliçesi indirimsiz (4.basamak) düzenlenmiş,

. Sadece Bireysel Sigortalılar (Tüzel olmayan) için.

BAHSE KONU PRİM İADELERİ İÇİN ACENTELERİN HERHANGİ BİR İŞLEM YAPMA YETKİLERİ YOKTUR.

Konuyu bilgilerinize sunarız. 19.08.2016

Saygılarımızla,

Olimpos Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.

Kaskoda Son Model İndirimi Veriyoruz.

“Son Model İndirimi” uygulamasına başladık.

Yazının Devamı

KASKODA FARK YARATIYORUZ

İŞTE DİĞER ŞİRKETLERDEN FARKLARIMIZ...

Yazının Devamı

Trafikte, Sadece Trafik Sigortası Yaptırmak Koruma için Yetmez…

Anadolu Sigorta, tüm araç sahiplerini kasko sigortası yaptırmaya çağırıyor…

Yazının Devamı

Konut Sigortasında da Fark Yaratıyoruz...

Anadolu sigorta her konuda olduğu gibi KONUT PAKET SİGORTASINDA DA fark yaratıyor. Anadolu Sigorta ile kaybetmek yok...

Yazının Devamı

Eczane Paket Sigortası